داروها و مکمل‌های بزرگی خوش‌خیم پروستات

159 بازدید

مطالب مرتبط

برای درمان بزرگی خوش‌خیم پروستات برخی افراد از داروهای گیاهی استفاده می‌کنند. تحقیقات نشان داده که در دوزهای معمولی ترکیبات گیاهی برای این بیماری ضرری ندارند اما آیا این داروها اثر مثبتی هم دارند؟برخی مکمل‌ها میتوانند کمک کننده باشند.

ترکیباتی که معمولا اثر مثبت دارند

بتا سیتوسترول‌ها‌ به جریان ادرار کمک می‌کنند و باعث می‌شوند ادرار کمتری در مثانه باقی بماند. این ترکیبات ارزش امتحان کردن را دارند مخصوصا اگر شما کلسترول خون بالایی هم دارید.بتا سیتوسترول‌ها‌از ترکیبات کلسترول است که برای کاهش کلسترول استفاده می‌شود و در برخی از انواع کره‌ها وجود دارد. از این دارو mg130-download60 در روز مصرف کنید. این مکمل‌ها به تنهایی برای درمان بیماری شما کافی نیستند. قبل از مصرف آنها حتما با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

ترکیباتی که ممکن است کمک کننده باشند

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که عصاره دانه تلخه می‌تواند باعث شل شدن ماهیچه‌های لوله‌ای شود که ادرار در آن جریان دارد و به انقباض ماهیچه‌های مثانه کمک می‌کند. این ترکیب باعث می‌شود قطره‌ای آمدن ادرار کم شود و شما هنگام خواب کمتر برای تخلیه ادرار بیدار شوید. یکی از تحقیقات انجام گرفته، نشان داده که این ترکیب باعث کوچک شدن پروستات هم می‌شود. اگر دوست دارید این ترکیب را امتحان کنید مصرف آن بیش از 6 ماه هم ایرادی ندارد. این مکمل‌ها به تنهایی برای درمان بیماری شما کافی نیستند. قبل از مصرف آنها حتما با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

تحقیقات اخیر در مورد saw palmetto

عصاره میوه این درخت نخل کوچک یک داروی پرطرفدار برای بزرگی خوش‌خیم پروستات است اما تمرکز تحقیقات روی این است که چگونه این دارو باعث بهبودی می‌شود. برخی تحقیقات قدیمی نشان داده‌اند که مصرف روزانه 320mg از این ترکیب می‌تواند باعث بهبود علایم ادراری شود. اما تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که saw palmetto حتی در دوزهای بالا هم نمی‌تواند بهتر از دارونما باشد و باعث کوچک شدن پروستات نمی‌شود.
تاثیرات مثبت saw palmetto در حد متوسط است. اگر دوست دارید این دارو را امتحان کنید دنبال ترکیبی باشید که محلول در چربی باشد و 85-95% ان اسید چرب و استرول‌ها باشد. این مکمل‌ها به تنهایی برای درمان بیماری شما کافی نیستند. قبل از مصرف آنها حتما با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

ارسال دیدگاه