مراقبت‌های رایج برای آقایان

152 بازدید

مطالب مرتبط

25--BMG-Prostate-Cancer1. از میزان کلسترول خون خود آگاه باشید

یکی از مهم ترین عوامل در مرگ و میر آقایان، بیماری‌های قلبی عروقی مخصوصا سکته قلبی است. اگرچه آمار اخیر نشان داده که مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی کاهش یافته‌است اما این عامل هنوز یکی از مهم‌ترین عوامل در افزایش مرگ و میر آقایان است. کلسترول بالا عامل بسیار خطرناک برای ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی است.
انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند که کنترل کلسترول از 20 سالگی شروع شود و هر 5 سال یکبار تکرار شود. هر فردی که کلسترول خون بالا دارد باید درمان شود که این درمان می‌تواند به صورت ورزش و تغییر رژیم غذایی یا در صورت صلاح دید پزشک مصرف داروباشد.

2- کنترل فشار خون

انتظار نداشته باشید که علایم فشار خون بالا را احساس کنید. روزانه ممکن است فشار خون بالا به بدنتان آسیب بزند اما شما متوجه این آسیب‌ها نشوید. فشار خون طبیعی کمتر از 80/120 است و دارو زمانی تجویز می‌شود که فشار خون بیش از 89/139 باشد.
فشار خون بالا باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود: سکته قلبی و مغزی، بیماری‌های قلبی، کاهش توانایی نعوظ وبیماری‌های کلیوی می‌توانند مثال‌های کوچکی از این مشکلات باشند. بسیاری از این مشکلات می‌توانند با کنترل فشار خون پیشگیری شوند.

3-غذاهای تازه مصرف کنید

این نکته بسیار جالب است که انجمن قلب آمریکا و سازمان سرطان آمریکا هردو به مردم توصیه می‌کنند که از سبزیجات و میوه‌های تازه استفاده کنند.
سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، آلزایمر، بیماری‌های چشمی، دیابت و بسیاری از بیماری‌های دیگر باعث آسیب زدن به سلول‌ها می‌شوند. رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات می‌تواند از بسیاری از این بیماری‌ها پیشگیری کند.
غذاهای گیاهی میزان چربی اشباع شده (چربی مضر) و کالری کمتری هم دارند که در طول زمان باعث تعادل وزن، کنترل کلسترول و بهبود سلامتی می‌شوند.

ارسال دیدگاه