نکاتی در مورد مصرف مکمل‌ها در بزرگی خوش خیم پروستات

151 بازدید

مطالب مرتبط

66078 772قبل از مصرف هرگونه دارو یا مکمل با پزشک خود صحبت کنید چون ممکن است این داروها با داروهایی که شما روزانه مصرف می‌کنید و یا مکمل‌های گیاهی تداخل ایجاد کنند.
مکمل‌ها بیشتر از اینکه شبیه دارو باشند شبیه غذا هستند. برخلاف داروهای سنتتیک (داروهایی که در آزمایشگاه تولید می‌شوند) تولید‌کنندگان مکمل‌ها قبل از عرضه دارو در فروشگا‌ها نیازی به اثبات اثربخشی آنها ندارند. در مورد مکمل‌ها تنها اثبات بی‌خطر بودن آنها کافی می‌باشد. پس هیچ مکملی اثر اثبات شده و شناخته شده ندارد.
همیشه ترکیبات مشخصی در مکمل‌ها وجود ندارند. بنابراین تنها مکمل‌هایی که دارای تنها یک ترکیب هستند را مصرف کنید. لازم نیست که حتما نوع گران‌تر را بخرید. محصولاتی را بخرید که تست‌های استاندارد رویشان انجام شده باشد.
اگر پزشک شما موافقت کرد مصرف این مکمل‌ها را برای یک تا دوماه ادامه دهید. اگر علایم شما بهبود نیافت نوع دیگر و یا دوز دیگری از این دارو را به مدت 2ماه مصرف کنید. اگر بازهم کمکی نکرد مصرف این مکمل‌هارا قطع کنید.
ترکیبات و داروهای گیاهی ممکن است به علایم شما کمکی نکنند بنابراین مصرف دارو برای بهبود بیماری شما لازم است. مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک را به هیچ وجه قطع نکنید. مکمل‌ها جای داروها را نمی‌گیرند فقط در برخی مواقع به اثربخشی سریع‌تر یا بیشتر دارو کمک می‌کنند.
اطلاعات درباره مکمل‌ها اندک است و تصمیم‌گیری درباره مزایا و معایب مصرف آنها سخت است. بهتر است این تصمیم‌گیری را به پزشک یا داروساز مورد اعتماد خود بسپارید تا بهترین تصمیم را با توجه به شرایط شما بگیرند.

ارسال دیدگاه