تب مالت

91 بازدید

مطالب مرتبط

تب مالت یا بروسلوز، یک عفونت باکتریایی است که از طریق حیوانات ، مخصوصا شیر، پنیر و لبنیات غیرپاستوریزه، به انسان منتقل می‌شود.635102154325101225

در موارد نادری ممکن است باکتری از طریق هوا یا تماس مستقیم با حیوان مبتلا نیز منتقل شود.
علایم تب مالت ممکن است شامل تب، درد مفاصل و خستگی باشد. عفونت معمولا به راحتی با آنتی‌بیوتیکها درمان می شود. ممکن است درمان هفته‌ها یا ماه‌ها به طول بینجامد، با این حال عود مجدد بیماری شایع است.

[accordion]
[item title=”علائم و نشانه ها”]

علایم تب مالت ممکن است چند روز یا چندماه بعد از ابتلا به بیماری بروز کنند. علایم مشابه ابتلا به آنفلوانزا می‌باشند و موارد زیر را شامل می‌شوند:
– تب
– لرز
– تعریق
– ضعف
– خستگی
– درد مفاصل، عضلات و کمردرد
– سردرد
علایم تب مالت ممکن است در طی چندهفته یا چندماه از بین بروند و سپس دوباره عودکنند. در بعضی افراد، تب مالت به صورت مزمن درمیاید و علایم، حتی بعد از درمان، تا سالها باقی می‌مانند. علایم و نشانه‌های طولانی‌مدت شامل خستگی، تب، التهاب مفاصل (آرتریت) و اسپوندیلیت، که نوعی از آرتریت التهابی است که ستون فقرات و مفاصل مربوط به آن را درگیر می‌کند، می‌شود.

[/item]
[item title=”چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟”]

تشخیص تب مالت، مخصوصا در مراحل اولیه کار مشکلی است، زیرا به بیماری‌های دیگری از جمله آنفلوانزا شباهت دارد. درصورتی که دچار تب به سرعت بالارونده، درد عضلانی و یا ضعف غیرعادی هستید، یا در گروههای درمعرض خطر قرار دارید، یا دچار تب مداوم هستید، به پزشک خود مراجعه کنید.

[/item]
[item title=”تب مالت چگونه ایجاد می شود؟”]

تب مالت حیوانات اهلی و وحشی را درگیر می‌کند. گاو، بز، گوسفند، خوک، سگ، شتر، گراز و گوزن بیشتر درمعرض ابتلا به بیماری قراردارند. نوعی از تب مالت نیز فک‌ها ، دلفینها و بعضی نهنگها را درگیر میکند. باکتری از 3 روش کلی به انسان منتقل می‌شود:
– محصولات لبنی غیرپاستوریزه وخام. باکتری مولد تب مالت، بروسلا، قادر است از طریق شیر، بستنی، کره و پنیر غیرپاستوریزه به انسان منتقل شود. باکتری ممکن است از طریق گوشت خام یا نپخته نیز به انسان منتقل شود.
– تنفس. باکتری بروسلا به راحتی در هوا منتشر می‌شود. کشاورزان، کارکنان آزمایشگاه و کارکنان کشتارگاه و قصابی ممکن است از طریق تنفس به باکتری آلوده شوند.
– تماس مستقیم. باکتری در خون، منی، و جفت حیوانات آلوده حضوردارد و ممکن است در صورت تماس، از زخمهای پوستی وارد جریان خون شما شود. با توجه به این که تماس معمول با حیوانات، مثلا لمس کردن، بازی کردن یا برس کشیدن، باعث عفونت نمی‌شود، ابتلا از این راه از طریق حیوانات خانگی نادر است. با این حال افرادی که دچار نقص ایمنی هستند باید از نزدیک شدن به سگهای مبتلا به بیماری اجتناب کنند.
تب مالت معمولا از فردی به فرد دیگر منتقل نمی‌شود، با این حال در موارد کمی بیماری از مادر مبتلا در طی زایمان یا شیردهی به نوزاد منتقل‌شده‌است. انتقال از طریق تماس جنسی یا خون آلوده یا پیوند مغزاستخوان بسیار نادر است.

[/item]
[item title=”چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به تب مالت قرار دارند؟”]

تب مالت در تهران بیماری شایعی نیست، اما در سفر به مناطق مختلف، امکان بروز آن وجود دارد. همچنین مشاغل زیر بیشتر در معرض ابتلا به تب مالت قراردارند:
– دامپزشکان
– مزرعه‌داران
– چوپانان
– کارمندان کشتارگاه و قصابی
– شکارچیان
– میکروبیولوژیست‌ها

[/item]
[item title=”چه مشکلاتی ممکن است به دنبال ابتلا به تب مالت ایجاد شود؟”]

تب مالت می‌تواند تمام اعضای بدن، از جمله سیستم تناسلی، کبد، قلب و سیستم اعصاب مرکزی را درگیر کند. تب مالت مزمن ممکن است باعث مشکلاتی از جمله موارد زیر شود:
– عفونت لایه‌داخلی بافت قلب (اندوکاردیت). این عفونت یکی از خطرناکترین مشکلات متعاقب تب مالت است. در صورت درمان نشدن، اندوکاردیت ممکن است به آسیب یا از بین رفتن دریچه‌های قلبی شود که مهمترین عامل مرگ و میر متعاقب تب مالت می‌باشد.
– آرتریت. عفونت مفاصل معمولا با درد، خشکی و تورم مفاصل مخصوصا در زانو، لگن، قوزک پا، مچ دست و ستون فقرات بروز می‌کند. اسپوندیلیت، یا التهاب مفاصل بین مهره‌ها یا بین ستون مهره و لگن، به طور خاص درمان سختتری دارد و ممکن است آسیب دائمی به همراه داشته‌باشد.
– التهاب و عفونت بیضه‌ها (اپیدیدیموارکیت). باکتری ممکن است باعث عفونت اپی دیدیم، کانال مارپیچ متصل کننده ی وازدفران و بیضه شود. از این جا ممکن است عفونت به خود بیضه‌ها نیز منتقل شده باعث تورم و درد شود که ممکن است شدید باشد.
– التهاب و عفونت طحال و کبد. تب مالت می تواند کبد و طحال را درگیرکرده باعث بزرگ‌شدن غیرطبیعی آنها شود.
– عفونت‌های سیستم اعصاب مرکزی. این عفونت‌ها ممکن است موارد خطرناکی همچون مننژیت (التهاب پرده اطراف مغز و نخاع) و انسفالیت (التهاب خود مغز) را شامل شود.

[/item]
[item title=”تشخیص”]

پزشکان معمولا با نمونه‌گیری از خون یا مغزاستخوان جهت ردیابی باکتری بروسلا یا با آزمایش خون برای پیداکردن آنتی‌بادی‌های ضد باکتری بیماری را تشخیص می‌دهند. برای ردیابی مشکلات متعاقب بیماری از روشهای زیر استفاده می‌شود:
– عکس‌برداری با اشعه ایکس: این نوع عکس‌برداری می‌تواند ضایعات استخوانها و مفاصل را نشان دهد.
– CT اسکن یا MRI. از این روشها برای تشخیص التهاب یا آبسه در مغز و بافتهای دیگر استفاده می‌شود.
– کشت مایع مغزی نخاعی. در این روش مقدار کمی از مایع احاطه‌کننده مغز و نخاع برداشته می‌شود تا وجود عفونت و مننژیت و انسفالیت تشخیص داده‌شود.
– اکوکاردیوگرافی. این روش امواج قلبی را کنترل میکند تا نشانه‌های وجود عفونت یا التهاب در قلب مشخص شود.

[/item]
[item title=”اصول و روش های درمان”]

درمان تب مالت به منظور کاهش علایم، جلوگیری از عودمجدد و مشکلات متعاقب بیماری صورت می‌گیرد. درمان آنتی‌بیوتیکی برای حداقل 6 هفته لازم است و ممکن است علایم به طور کلی تا چندماه برطرف نشوند. ممکن است بیماری مجددا عودکند یا به فرم مزمن درآید.

[/item]
[item title=”راهنمایی های مرهم”]

برای کاهش امکان ابتلا به تب مالت، اقدامات زیر را رعایت کنید.
– از مصرف لبنیات غیرپاستوریزه خودداری کنید. اجتناب از استفاده از شیر، پنیر یا بستنی غیرپاستوریزه، بدون توجه به منبع آن، توصیه می‌شود. در صورتی که به مناطق دیگر مسافرت می‌کنید از هیچ‌گونه فراورده حیوانی خام استفاده نکنید.
– گوشت را به طور کامل بپزید. همه انواع گوشت را تا زمانی که دمای داخلی آن به 63-74 درجه سانتی‌گراد برسد، بپزید. اگر خارج از منزل غذا می‌خورید، گوشت را کاملا پخته سفارش دهید. پخت مناسب می تواند باکتریهایی از جمله بروسلا، سالمونلا و ای کلای را از بین‌ببرد. در مسافرت از دست‌فروشان غذای گوشتی نخرید و فقط گوشت کاملا پخته سفارش‌دهید.
– دست‌کش به دست کنید. درصورتی که دامپزشک، مزرعه‌دار، شکارچی یا قصاب هستید، در هنگام کار با حیوانات بیمار یا مرده یا تکه‌کردن گوشت یا کمک در زایمان حیوانات، از دستکش لاستیکی استفاده کنید.
– در فضای شغلی پرخطر اقدامات محافظتی را رعایت کنید. اگر در آزمایشگاه کار میکنید، همه نمونه‌ها را طبق شرایط ایمنی زیستی استاندارد نگهداری کنید. در صورتی که یکی از کارکنان دچار عفونت شد، اقدامات لازم را انجام دهید. قصابی‌ها و کشتارخانه‌ها باید اقدامات بهداشتی مثل جداسازی بخش کشتن از بخش پروسس غذا را رعایت کنند و کارکنان از لباسهای محافظ استفاده کنند.
– حیوانات خانگی را واکسینه کنید. واکسیناسیون توانسته تا حد زیادی از بروز تب مالت در حیوانات خانگی جلوگیری کند. با توجه به زنده‌بودن واکسن بروسلا، درصورت تماس اتفاقی انسان با واکسن، فرد باید تحت درمان قرار بگیرد.

[/item]
[item title=”منبع”]

www.mayoClinic.com

[/item]
[/accordion]

ارسال دیدگاه