23 درصد کودکان، قربانی تهدید‌های دنیای مجازی می‌شوند

89 بازدید

مطالب مرتبط

مروری بر 36 مطالعه رسانه‌ای نشان می‌دهد 23 درصد کودکان و نوجوانان گزارش داده اند که قربانی تهدید‌های سایبری شده اند.online predator-600x337

تجربه نشان می‌دهد رابطه مستقیمی بین تهدید سایبری و افسردگی وجود دارد.
گزارش‌ها نشان می‌دهند 95 درصد نوجوانان امریکایی از اینترنت استفاده می‌کنند و 85 درصد آنها عضو شبکه‌های اجتماعی هستند. بیش از نیمی از نوجوانان عضو شبکه‌های اجتماعی ، بیش از دو بار در روز به حساب کاربری خود وارد می‌شوند و 22 درصد آنها بیش از 10 بار به سایت مورد علاقه خود رجوع می‌کنند.
از آنجایی که نوجوانان در مرحله‌ای از بلوغ هستند که مستعد آسیب و فشار هستند و توانایی کمی در تسلط به خود دارند، استفاده از شبکه‌های اجتماعی در این گروه سنی از حساسیت بیشتری برخوردار است؛ از جمله احتمال به ستوه آمدن، تهدید و مشکلات حریم خصوصی.
سوء استفاده اینترنتی، توسط سایر افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد و در فضای مجازی منتشر می‌شود بنابراین هویت فرد مورد نظر مجهول باقی می‌ماند.این تحقیقات جرایم اینترنتی (هم در مورد قربانی و هم مجرم) را با افسردگی، خود‌کم‌بینی، ناهنجاری رفتاری، سوء استفاده از ابزار و خودآزاری مرتبط دانسته‌اند. بنابر پژوهشی که از نتایج سه مطالعه مرتبط استفاده کرده است، تصمیم به خودکشی در قربانیان جرایم سایبری بیش از قربانیان جرایم خارج از فضای مجازی ایجاد شده است.
بیشتر قربانیان تهدید‌های اینترنتی را دختر‌ها تشکیل می‌دهند.

منبع:

Medicalnewstoday.com

ارسال دیدگاه