ایمپلنت‌های دندانی چه هستند؟

542 بازدید

مطالب مرتبط

111ایمپلنت‌های دندانی، پُست‌ها یا اسکلت‌های فلزی‌ای هستند که به روش جراحی درون استخوان فک، زیر لثه قرار داده می‌شوند. وقتی که در جای خودشان قرار بگیرند به دندانپزشک‌تان اجازه می‌دهند که دندان جایگزین را روی آنها نصب کند.

ایمپلنت‌های دندانی چگونه کار می‌کنند؟

چون ایمپلنت‌ها به استخوان فک جوش می‌خورند، برای دندان‌های مصنوعی حمایت ثابتی را فراهم می‌کنند. دنچرها و بریج‌های نصب شده روی ایمپلنت نمی‌لغزند و در دهان منحرف نمی‌شوند که فایده مهم و خاصی در هنگام خوردن و صحبت کردن است. این انطباق مطمئن به دنچرها و بریج‌ها ، به اندازه کراون‌های منفرد روی ایمپلنت‌ها کمک می‌کند که طبیعی‌تر از بریج‌ها و دنچرهای معمولی باشند. برای بعضی افراد، دنچرها و بریج‌های معمولی ساده و راحت نیستند یا حتی ممکن نیستند، که علت آن نقاط دردناک، لبه‌های استخوانی ضعیف فک یا حالت تهوع است. به علاوه، بریج‌های معمول باید از هر دو طرفِ فضای دندان از دست رفته به دندان سالم وصل شوند. یک مزیت ایمپلنت‌ها این است که نیاز نیست هیچ دندان مجاوری برای نگه داشتن جایگزین جدید در جایگاهش، آماده‌سازی یا تخریب شود.
برای دریافت ایمپلنت، باید لثه‌های سالم و استخوان کافی برای حمایت ایمپلنت داشته باشید. همچنین شما متعهد هستید که این بافت‌ها را سالم نگه دارید. بهداشت دهان خیلی دقیق و ویزیت‌های دندانپزشکی مرتب، برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت‌ها ضروری هستند.
ایمپلنت‌ها از سایر روش‌های جایگزینی دندان گران‌تر هستند و بیشتر شرکت‌های بیمه کمتر از ١٠% هزینه‌ها را پوشش می‌دهند. انجمن دندانپزشکی آمریکا دو نوع ایمپلنت را بی‌خطر اعلام کرده است:
ایمپلنت‌های endosteal: این ایمپلنت‌ها با جراحی به طور مستقیم درون استخوان فک قرار می گیرند. وقتی که بافت لثه اطراف بهبود پیدا کرد، جراحی دیگری برای وصل کردن یک پست یه ایمپلنت اصلی مورد نیاز است. در نهایت، یک دندان یا دندان‌های مصنوعی به هر پست منفرد وصل می‌شود یا روی بریج‌ها یا دنچرهای گروهی متصل می‌شوند.
ایمپلنت‌های subperiosteal: این ایمپلنت‌ها شامل یک چهارچوب فلزی هستند که روی استخوان فک درست زیر لثه منطبق می‌شوند. همانطور که لثه بهبود پیدا می‌کند، این چهارچوب فلزی به استخوان فک ثابت می‌شود. پست‌ها که به چهارچوب فلزی متصل می‌شوند از درون لثه‌ها بیرون می‌زنند. مشابه ایمپلنت‌های اندوستئال، دندان‌های مصنوعی روی پست‌ها نصب می‌شوند.

ایمپلنت‌های دندانی چه مدت باقی می‌مانند؟

ایمپلنت‌ها عموما ١٠ تا ٢٠ سال باقی می‌مانند که به محل ایمپلنت و همکاری بیمار در بهداشت دهان و ویزیت‌های دندانپزشکی بستگی دارد. چون ایمپلنت‌های دندان‌های آسیایی فشار و ساییدگی بیشتری را متحمل می‌شوند، عموما به اندازه ایمپلنت‌های جلوی دهان باقی نمی مانند.

Slide1

2

ارسال دیدگاه